Avtor: arhiv Objavljeno: 30. 11. -1

DUHOVNA OBNOVA 2006

ADVENTNA DUHOVNA OBNOVA V ŠMIHELU

Pred časom smo med redne naloge društva uvrstili tudi duhovne obnove za člane. Zadnji novembrski konec tedna naj bi bil namenjen adventni, konec tedna v marcu pa postni duhovni obnovi. Obljuba dela dolg in tako nas je pretekli konec tedna (24. in 25. novembra) ovinkasta pot pripeljala visoko v hrib, v prikupno vasico Šmihel nad Mozirjem. Tokrat sta srečanje vodili Mihaela Kastelec in Irina Lah, naslov skupnemu duhovnemu druženju pa sta dali: ...pri njem domuje svetloba.

(Dan 2, 22)

Popoldanska refleksija ob foto-simboliki, s pogledom nazaj v prehojen čas od zadnjega druženja, se je po večerji strnila v razmišljanje ob svetih ikonah (Gospodovo rojstvo, Goreči grm in Marijino oznanjenje). Ikona ima namreč kompleksno govorico, ker je podoba in beseda hkrati, je razodetje in spomin hkrati. Tako ikona ni samo podoba, ki izraža človekovo približevanje k Bogu, ampak tudi €“ kot pravi Leonid Uspenskij €“ spuščanje Boga k nam, oblika, v kateri se zgodi srečanje Boga s človekom, milosti z naravo, večnosti s časom. In prav to smo vsi lahko začutili. Vzajemno komunikacijo med božjim in človeškim. Vodeni meditaciji pa je pred spanjem sledilo še risanje kraja, kjer je nas angel nagovoril €“ poklical po imenu. V nov dan sta nas prebudila sonce in rezek piš vetra. Vse je kazalo, da se rojeva krasen jesenski dan. Potrjevalo se je geslo srečanja €“ pri Njem domuje svetloba. Dopoldansko delo v skupini je minilo neizmerno hitro in bilo je sporočilno polno. Hvalnice, delo s tekstom, pisanje pisma, ples za zaključek dela. Kot je že v navadi, čutimo pa to kot potrebo, smo imeli za zaključek še sveto mašo, ki jo je vodil Stanko Gerjolj. Tudi v Stanku prepoznavamo vedno znova Njegovo svetlobo. In kot bi se razlila v nas. Tako bo čakanje Njegovega prihoda polnejše. Zgodnjepopoldansko druženje ob skupni mizi v kuhinji nam je dalo moči za vrnitev v dolino. Zaprla so se vrata župnišča, ki nam je dva dneva naklonilo svoje gostoljubje. Še skupinska fotografija za dokumentacijo in slovo z obljubo, da se kmalu ponovno srečamo. Hvala gospodu župniku za odstopljeno župnišče in hvala vsem, ki ste poskrbeli za dušo in telo.